Registreeru

Te olete edukalt registreeritud
Ok

Unustasid oma parooli?

Ei ole kunagi registreeritud?

Müügi-ostu ohutusreeglid

Kuidas müüa ohutult

Näidake oma kuulutuses ära kõik teie kauba võimalikud defektid ja rikked – see aitab vältida  ostja-poolseid pretensioone. Valige kõige lihtsam makseviis – sularaha. Mitte mingil juhul ärge avaldage oma pangakaardi andmeid, samuti ärge saatke kellegile oma dokumentidest koopiaid – sellise info kättesaamine on kurikaelte peamine huvi. Soovitame ka mitte saata kaupa välismaale.

 

Kuidas osta ohutult

Ostutehinguid on parim sooritada nii, et oleks võimalik müüjaga isiklikult kohtuda ning kaup üle vaadata. Liigodav hind peaks teid tegema ettevaatlikuks, samuti kui kauba kohta käiv kirjeldus on vigane.  Täielik või osaline ettemaks – seegi on petturite lemmikskeem. Ärge mitte kunagi saatke raha välismaa pangaarvele! Ärge kasutage maksmiseks Western Unioni või teisi samatüüpi maksesüsteeme – need on anonüümsed.

 

Arveldus ohutuks

Ärge mitte kunagi avaldage oma isikuandmeid – konto ja e-maili paroole. Mõtelge välja keeruline parool, mis peaks koosnema vähemalt 6 sümbolist – neist vähemalt üks number. Ohutuse eesmärgil pole soovitav ka parooli säilitamine brauseri mälus. Juhul, kui tekib kahtlus, et keegi kõrvaline isik on saanud teada teie parooli, muutke ta ära.

Petuskeemid  

Ettevaatust, kui müüja on avaldanud palju ühesuguseid kuulutusi, mille pildid ei vasta kauba kirjeldusele või kuulutuse tekst ja teile saadetud kirjad on tõlgitud tõlkeprogrammi abil.

Vaata ka Keelatud esemed

TOP